Përleshje mes protestuesve pro dhe kundër ndarjes së Katalonisë nga Spanja

14:29 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Në qendër të Barcelonës, dy grupe të vogla protestuesish janë ndeshur sot, ndërsa mijëra mbështetës  pro dhe kundër ndarjes së Katalonisë nga Spanja po protestojnë në qytet.

AP shkruan  se palët e përfshira në konflikt sulmuan njëri-tjetrin me karrige, derisa policia lokale nuk ndërhyri për të qetësuar situatën, transmeton InfoPress.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400