Përmbytet anija teksa ktheheshin nga kremtimi i muajit të Ramazanit, 13 të vdekur

19:09 / E mërkure, 13 Qershor 2018

 

Të paktën 13 njerëz kanë humbur jetën sot, kur një anije me të cilën lundronin u përmbys.

“Viktimat po ktheheshin nga kremtimi i muajit Ramazanit dhe anija u përmbys pranë brigjeve të ishullit Sulawesi”, njoftuan zyrtarët në Indonezi.
Sipas autoriteteve të sigurisë, anija u përmbys nga një valë e lartë tre metra.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400