Piloti veteran zbulon të vërtetën e frikshme të avionëve

13:46 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

 

Pilotët cilësohen shkaktarët e tragjedisë së dy ditëve më parë të avionit të kompanisë Saratov Airlinës duke shkaktuar 71 të vdekur në Rusi.

Deklaratën e fortë e bën një pilot veteran si Magomed Tolbojeë, i cili thotë se ata që drejtojnë avionët sot janë thjesht persona që shtypin butona dhe kaq.

“Ata bënë gjithçka gabim që nga fillimi. I vranë ata njerëz. Nuk ka pilotë të mirëfilltë sot, ka vetëm butonista. Ata shtypin butonat dhe kaq. Nuk dinë asgjë tjetër”., tha i rrituar Tolbojev për një media ruse.

Avioni AN-148 u përlas dy ditë më parë vetëm pak minuta pasi ishte ngritur nga aeroporti i Moskës duke shkaktuar vdekjen e 65 pasagjerëve dhe 6 anëtarëve të stafit

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400