Policia gjermane konfiskoi 6 tanke amerikane, nuk kishin dokumentacion! (Video)

13:30 / E shtunë, 13 Janar 2018

Policia lokale gjermane ndaloi automjetet ushtarake për ushtrinë amerikane nga kalimi nëpër qytetin gjerman të Bautzen, pasi ata nuk kishin dokumentacion të saktë dhe u ngarkuan në rimorkio të papërshtatshme.

Policia e trafikut në Saksoni ndaloi një konvoj që vjen nga një kompani polake e ngarkesave dhe e përbërë nga rimorkiot, duke transportuar gjashtë tanke M109 në një vend të fshehtë të drejtuar nga Ushtria Amerikane.

Inspektimi i plotë tregoi se “dokumentet e kërkuara të transportit mungonin, ngarkesa ishte shumë e gjerë dhe, mbi të gjitha, shumë e rëndë”, shpjegoi policia.

Tanket prej 25 tonesh u konfiskuan në pritje të autorizimit, dhe kompania e ngarkesave, si dhe shoferët e kamionëve, iu shqiptuan nga një gjobë, thuhej në deklaratë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400