Policia izraelite kërkon arrestimin e kryeministrit Netanjahu

06:55 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Policia izraelite pas një hetimi 14 mujor ka dalë në përfundimin se kryeministri i vendit Beniamin Netanjahu duhet të arrestohet.

Në një deklaratë, policia bëri të ditur se ka prova të mjaftueshme për të paditur numrin një të ekzekutivit izraelit, për mitmarrje, mashtrim dhe shkelje të besimit në dy raste të veçanta.

Ai gjithashtu akuzohet se ka kërkuar një botuesi ta mbështesë atë duke goditur kundërshtarin.

Ndërsa rasti tjetër fokusohet tek pretendimet se që prej vitit 2009, Netanjahu ka marrë më shumë se 100 mijë dollarë dhurata nga manjati i Hollivudit, Arnon Milchan dhe miliarderë të tjerë të huaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400