Presidencialet në Mal të Zi, Gjukanoviq shpall fitoren

21:51 / E diell, 15 Prill 2018

 

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren në zgjedhjet e sotme presidenciale.
Deputeti i kësaj partie, Milos Nikoliq thotë se bazuar në 80 për qind të votave të numëruara, Milo Gjukanoviq prin me mbi 54 për qind të votave.

Sipas tij, Gjukanoviq korri një fitore historike duke qenë ‘i vetëm kundër të gjithëve’.

Ndërkohë mbështetësit e kësaj partie kanë nis festën.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400