Presidenti Trump nënshkruan ligjin për kujdesin shëndetësor të veteranëve

21:18 / E shtunë, 12 Gusht 2017

 

 

 

Presidenti Donald Trump nënshkruan sot ligjin e ri që zgjeron programin në mbështetje të skemës së kujdesit shëndetësor për veteranët ushtarakë amerikanë.

Për këtë qëllim, legjislacioni i ri parashikon fonde prej 2.1 miliardë dollarësh që do t’i shtohen buxhetit të Departamentit të Çështjeve të Veteranëve.

Programi shëndetësor u mundëson veteranëve ushtarakë të vizitohen edhe në doktorë privatë, pa patur nevojë të presin radhët e gjata të pritjes për të marrë kujdes shëndetësor.

Një tjetër fond prej 1.8 miliardë dollarësh do t’i mundësojë Departamentit të Veteranëve gjithashtu të marrë me qera 28 qendra kryesore mjekësore.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400