Qëllojini në vaginë femrat guerrile’: Presidenti i jep urdhër ushtrisë

12:20 / E martë, 13 Shkurt 2018

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte është konsideruar si një mizongjin dhe fashist pasi udhëroi ushtarët të qëllojnë rebelet, femrat komuniste, në vaginë, njofton The Guardian, citon Syri.net.

Në një fjalim të mbajtur para më shumë se 200 ushtarëve ish-komunistë në Malacanang javën e kaluar, Presidenti i Filipineve dha një direktivë se çfarë duhet bërë me femrat guerrile.

“Ka një urdhër të ri nga shefi. Ne nuk do t’ju vrasim. Ne do t’ju qëllojmë ju në vaginë,” tha Duterte. Ai vazhdoi të shtojë se pa vaginën e tyre, femrat nuk do të vlenin më.

Duterte e përmendi fjalën “bisong” që nënkupton vaginë, vazhdimisht gjatë fjalimit, megjithëse më vonë ajo u censurua nga njoftimi që shpërndau zyrtarisht Pallati presidencial, duke e zëvendësuar thjesht me një pikë. Megjithatë, ajo ishte dëgjuar dhe kishte shkaktuar të qeshura tek dëgjuesit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400