Rasti i vetëm në botë, 28-vjeçarja gjen krimba të rrezikshëm në sy

11:22 / E martë, 13 Shkurt 2018

Abbey Beckley, tani 28 vjeç, po punonte në një anije peshkimi komercial në Alaska në verën e vitit 2016, kur ajo ndjeu diçka në qepallat e syve që i lëvizte, përcjell albeu.com

Ajo zbuloi një krimb të vogël ngjyrë të bardhë që i lëvizte në sy dhe i jepte dhimbje të tmerrshme.

I hutuar, ajo shkoi te një mjek i syrit, i cili nxorri katër krimba të tjerë – por nuk kishte asnjë ide se çfarë ishte.

Përfundimisht ajo u transferua tek një specialist i syrit në Portland, i cili dërgoi mostrat në Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, duke përfunduar se ajo kishte kontraktuar Thelazia gulosa, një parazit që nuk është parë kurrë në njerëz që përhapet nga mizat që ushqehen me lubrifikim me sy

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400