Rrëfimi i gazetarit të BBC: Më sigurt ndihem në Turqi, se në Londër!

10:48 / E enjte, 12 Janar 2017

Korrespondenti i vjetër në detyrë në BBC Michael Buerk flet plot lëvdata për Turqinë.

 Sipas lajmit të gazetës “Sabah”, korrespondenti me përvojë në punë dhe prezantuesi i televizionit me qendër në Angli, BBC që analizon lajmet e periudhës së fundit kundër Turqisë, Michael Buerk tha se e ndjen veten më të sigurt në Turqi sesa në Londër.Gazetari i njohur, që prej vitesh është korrespondent i BBC jashtë shtetit, u shpreh se aktet e terrorit ndodhin në të gjithë botën.

Ai tha se admiron Turqinë dhe shtoi: “Në Turqi kam një varkë me vela. Prej 25 vjetësh lundroj në Gëxhek (Göcek) dhe brigjet e Mesdheut në Turqi. Të gjithë atyre që njoh i them të vizitojnë Turqinë”./TRT

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400