Rrëzohet një avion rus, vdesin të gjithë pasagjerët, mbijeton vetëm një fëmijë

08:43 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Të paktën shtatë persona mbetën të vdekur kur një aeroplan rus u rrëzua në rajonin lindor të vendit, shkruan agjencia ruse e lajmeve Tass, transmeton InfoPress.

Raportohet se avioni u rrrëzua gjatë aterimit, jo shumë larg aeroportit, gjersa brenda kishte tetë persona. I vetmi i mbijetuar është një fëmijë.

Megjithatë për këtë ende nuk ka konfirmime zyrtare.

Zyrtarët lokalë kanë thënë se po hetojnë nëse kjo fatkeqësi ndërlidhet me disa grupe kriminale. /Gazeta InfoPress

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400