Rriten tensionet, Trump zemërohet keq me BE’në pasi kjo e fundit vendos gjobë marramendëse ndaj Google

19:11 / E enjte, 19 Korrik 2018

Donald Trump ka kritikuar me zemërim Bashkimin Europian për shkak të gjobës marramendëse të kësaj të fundit ndaj Google.

Zyrtarët e BE’së gjithashtu kanë urdhëruar Google që të ndalojë së përdoruri sistemin operues mobil Android për të bllokuar rivalët e saj, duke rritur tensionet mes BE’së dhe SHBA’së

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, do të takohet me presidentin amerikan në Shtëpinë e Bardhë të markurën, për të diskutuar për tregëtinë dhe çështje të tjera.

Por përpara takimit, presidenti amerikan u shpreh i zemëruar me BE’në.

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400