SHBA, ndalet rryma, mijëra pasagjerë të bllokuar në aeroport

23:49 / E diell, 17 Dhjetor 2017

 

 

Një defekt në sistemin elektrik në Aeroportin Ndërkombëtar të Hartsfield-Jackson të Atlantas në SHBA, aeroporti më i ngarkuar në botë, ka lënë mijëra pasagjerë të bllokuar duke shtyrë edhe shumë fluturime për një kohë të pacaktuar.

Administrata Federale e Aviacionit njoftoi për bllokimin e fluturimeve në Atlanta në orë 11:30 të së dielës, ora lokale, duke nënkuptuar se aeroplanët po mbahen në aeroportet e tyre të nisjes.

Në Hartsfield-Jackson zhvillohen mesatarisht 2.500 fluturime, me të cilët udhëtojnë afro 275.000 pasagjerë në ditë, sipas faqes së saj të internetit.

Për shkak të madhësisë së tij, ndërprerja mund të ketë një efekt të madh në të gjithë trafikun ajror, si brenda dhe jashtë SHBA’ve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400