Shembet miniera e thëngjillit, vdesin 6 minatorë

16:31 / E martë, 17 Tetor 2017

 

Të paktën gjashtë minatorë janë vrarë dhe një tjetër është lënduar pasi pjesë të një miniere të thëngjillit u shemben në provincën juglindore të Turqisë, Sirnak, njofton agjencia turke AFAD.

Ekipet e shpëtimit janë duke kryer kërkime për një punëtor tjetër i cili është bllokuar në minierë, transmeton Express.

Ministria e Energjisë ka thënë se miniera e thëngjillit ishte e palicencuar dhe po operonte ilegalisht, raporton Reuters

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400