Shikojeni si ndalen makinat në Kanada kur autobusi i shkollës zbret nxënësit

13:15 / E enjte, 23 Gusht 2018

Kanadaja cilësohet si një shtet me stereotipa pozitivë pothuajse në çdo aspekt.

Edhe kjo video paraqet sadopak këtë gjë, ku shihet një autobus shkolle që bën bartjen e nxënësve.

Në momentin që autobusi ndalon për t’i zbritur nxënësit, makinat në trafik ndalen derisa të shkojnë fëmijët.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400