Shpërthen motori i aeroplanit, tmerrohen pasagjerët – njëri poston pamjet Live në Facebook

19:56 / E martë, 17 Prill 2018

 

Udhëtarët e një aeroplani janë tmerruar. Një pasagjere ishte zvarritur nëpër një dritare të thyer të aeroplanit, pas shpërthimit të motorit të tij.

Një aeroplan i Southwest Airlines u tundua në një zonë të largët të pistës në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias, në SHBA, këtë pasdite pas raporteve të një zjarri.

Siç shtohet më tej, ka qenë një pasagjer që madje ngjarjen e ka postuar Live në Facebook, transmeton Telegrafi.

“Diçka nuk është në rregull me avionin tonë”, shkruante. “Duket se po shkojmë poshtë!”.

Fluturimi 1380 u nis nga Aeroporti LaGuardia në New York City dhe ishte në rrugë për në Dallas, kur diçka shkoi keq me avionin dhe u transferua në Filadelfia International, sipas raporteve të medias lokale.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400