Shpërthim në Kanada, 15 të plagosur

12:48 / E premte, 25 Maj 2018

Pesëmbëdhjetë njerëz u plagosën nga një shpërthim në provincën Ontario të Kanadasë.

 Autoritetet thanë se dy persona të paidentifikuar kanë hyrë në restorant dhe kanë shpërthyer një pajisje të improvizuar përpara se të largoheshin.

Pesëmbëdhjetë veta janë dërguar në spital, tre nga ta në gjendje kritike, tha Shërbimi Rajonal Mjekësor.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë asnjë grup.

Ai ndodh një muaj pasi një shofer ka paërplasur furgonin për një turmë njerëzish në Toronto, duke vrarë 10 veta.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400