Shpërthim në Manhatan, panik mes banorëve

21:47 / E enjte, 19 Korrik 2018

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës.

Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje për të siguruar zonën, si dhe kanë evakuuar banorët e 28 ndërtesave deri në pastrimin e ajrit nga asbesti që u lëshua nga shpërthimi.

Sistemi i vjetruar në disa rrugë të Manhattanit ngre dyshimet për shpërthime të tjera të mundshme në këtë zonë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400