Sulm terrorist me gaz në një shkollë në Gjermani (Foto)

21:17 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Një sulm me gaz në një shkollë në Gjermani ka lënë disa student më veshtirësi në sistemin e frymarrjes.

Shërbimet emergjente dhe ekspertë të specializuara mjedisor kanë nxituar në vendngjarje, pasi besohet një lloj gazi është hedhur në gjimnazin në “Ëeg Reinbeker” në Hamburg.

Më shumë se 30 nxënës janë raportuar probleme në frymëmarrje nga efekti i gazit i cili ka shkaktuar edhe probleme me sytë.

Autoritetet kanë thënë se sipas gjitha gjasave ky është një sulm terrorist, pasi mënyra se si është bërë është konstatuar se kjo ka qenë e qëllimshme. Policia janë në kërkim të provave për të identifikuar kryesit e këtij sulmi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400