Sulm me thikë në Francë, 6 të lënduar

13:51 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

 

Gjashtë persona janë therrur me thikë nga një i dehur, në mënyrë të rastësishme në Paris të Francës, transmeton Indeksonline.

Në tri vitet e fundit, Franca ka qenë cak i sulmeve terroriste.

Por, kësaj here besohet se deri te kjo ngjarje shqetësuese ka ardhur si pasojë e konsumimit të tepërt të alkoolit.

Sulmuesi është kapur nga autoritetet dhe atij i është konfiskuar thika e përgjakur.

Ngjarja ka ndodhur afër qendrës Eurostar, në orët e hershme të së mërkurës.

n

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400