Sulm vetëvrasës me bombe në Teksas (Video)

10:46 / E mërkure, 21 Mars 2018

Mediat amerikane raportojnë se bomba vënësi në qytetin Austin-Teksas është vrarë në një përleshje me policisë sot.

Sulmuesi i paidentifikuar thuhet se është qëlluar nga policia dhe ka shpërthyer veten me një nga bombat e tij në shtëpi në qytetin e Teksasit, ku ai ka përhapur frikë dhe panik, raporton Fox News.

Departamenti i policisë ka lajmëruar se do të mbajnë konferencë shtypi më vonë.

Është raportuar se i dyshuari ishte gjurmuar duke përdorur aktivitetin e tij të telefonisë celulare, kaseta të sigurisë dhe faturat nga dyqanet.

Kyçi kryesor thuhet se është bazuar në paketën FedEx që dërgoi.

LIVE: Austin Texas

The Austin bomber has been killed in a police shootout, according to US reports. We're live at the scene now

Publié par Metro sur mercredi 21 mars 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400