Tërmeti godet Venezuelën

09:24 / E mërkure, 22 Gusht 2018

Një tërmet me magnitudë prej 7.3 goditi bregun verior të Venezuelës, por deri më tani nuk ka raportime për të lënduar  apo dëme të mundshme materiale, tha ministri i brendshëm i këtij vendi, Nestor Reverol.

Epiqendra ishte e vendosur në një thellësi relativisht të madhe, kështu që kjo rrethanë e lehtësoi tërmetin, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400