Tmerrohen banorët, nata kthehet papritur në ditë!

09:01 / E mërkure, 14 Mars 2018

Banorët e Uralit në Rusi mbetën të habitur kur nata u shndërrua në ditë për disa sekonda.

Fenomeni i pazakontë, i cili dukej si një “flakë zjarri” ishte në të vërtetë një djegie e meteoritit kur ai erdhi në orbitën e Tokës. Ishte vetëm ajo djegie që shkaktoi dritë të fortë, por edhe më pak “shpërthim” në qiell.

“Mendova se ishte një yll, por doli se nuk ishte. Ndërsa ai ra, ai u ndez në të verdhë dhe portokalli , duke lënë prapa një gjurmë të purpurt në të – një nga dëshmitarët okulistë i tha Sputnik Neës.

Ai gjithashtu shtoi se njerëzit ishin shumë të frikësuar, dhe disa nga paniku filluan të bërtisnin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400