Trashësia e borës 7 metra në këtë vend, por rrugët të kalueshme

08:14 / E shtunë, 13 Janar 2018

Rrugët malore me thellësi prej shtatë metrash janë pastruar nga bora në Alpet franceze, në mënyrë që pas shtatë ditëve të mund të qarkullojnë banorët e kësaj zone, rrugët e të cilëve ishin bllokuar nga bora.

Otekë të mëdha bore kishin bllokuar rrugët midis Besans dhe Boneval sur Arka, pasi reshje të mëdha bore kishin përfshi Alpet.

Për një kohë të gjatë shumë turistë kishin mbetur të bllokuar në Alpet franceze dhe ato italiane.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400