Tronditet Gjermania, përdhunohet e vritet liderja e Socialdemokratëve

08:37 / E diell, 24 Qershor 2018
Një vajzë gjermane 28 vjeçare është vrarë në Spanjë. Bëhet fjalë për Sophia Loesche, ish-presidente e të rinjve të Partisë Socialdemokrate gjermane dhe zëvendës presidentja aktuale e SPD në Bavari.

Trupi i saj u gjet nga policia spanjolle në Asparrena, në Vendet Baske. Në trupin e vajzës janë gjetur shenja dhune. Tetë ditë më parë familja bëri denoncimin e vajzës.

Policia gjermane kishte nxjerrë një mandat ndërkombëtar dhe e kishte përqendruar vëmendjen në Spanjë, ku mendohej se ishte vajza.
Guardia Civile spanjolle ka arrestuar në Jaen, në Andalusi, një kamionist maroken 41 vjecar.

Mbi të mund të ketë një mandat arresti ndërkombëtar dhe konsiderohet i dyshuari kryesor.

Në hetimet paramendohet që Sohpia është përdhunuar dhe më pas vrarë nga kamionisti maroken.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400