Trump: Gjë e mirë që Putin më ka qejf, nuk kam lidhje me Rusinë

18:07 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet.

Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe informacionet që kishte dhënë Shërbimi Sekret për ndikimin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane.

Donald Trump i ka quajtur të pavërteta informacionet rreth kësaj teme dhe ka falënderuar disa media që nuk i publikuan këto lajme të rreme.

Sa i përket marrëdhënieve të tij me Presidentin e Rusisë, Trump tha se është “një aset fakti që Putin e pëlqen”.

“Nuk e di nëse do kem marrëdhënie të mira me Putin. Nuk kam marrëveshje me Rusinë dhe nuk kam investime në Rusi”, deklaroi Presidenti i ri i SHBA Donald Trump.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400