Trump shpërthen ndaj mediave: Lajmi i rremë po merr dhenë

19:49 / E martë, 17 Korrik 2018

Pas kritikave të shumta në lidhje me qëndrimin e Trump në takimin me Vladimir Putin në Helsinki, ka ardhur edhe reagimi i presidentit amerikan.

Në një status në Twitter, Trump i qëndroi bindjes mbi rëndësinë e takimit me homologun e tij rus dhe theksoi se çdo gjë kishte shkuar mjaft mirë.

“Teksa kisha një takim madhështor me NATO’n, ku u diskutua për shuma të mëdha parash, pata një takim akoma edhe më të mirë me presidentin rus, Vladimir Putin. Fatkeqësisht, nuk po raportohet si i tillë. Lajmi i rremë po merr dhenë”, shkroi Trump në Twitter.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës u kritikua ashpër për qëndrimin kundër shërbimeve amerikane të Inteligjencës dhe pro Rusisë, në çështjen e hetimit të ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400