Trump uron Putinin

19:17 / E martë, 20 Mars 2018

 

 

Presidenti amerikan Donald Trump të martën ka uruar presidentin rus Vladimir Putin për fitoren në zgjedhjet presidenciale. Thotë se ata të dy do të takohen shumë shpejt.

“Kishim një telefonatë të mirë”, u tha Trump reporterëve në Zyrën Ovale, ku ai kishte një takim me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman.

Trump tha se dëshiron të takohet me Putin në një të ardhme jo shumë të largët, për të diskutuar për armët, Korenë e Veriut, Ukrainën dhe Sirinë

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400