Ushtria e Serbisë me “mision” të veçantë për vitin 2017-të

09:13 / E martë, 10 Janar 2017

 

Ushtria e Serbisë ka paralajmëruar se viti 2017 do të jetë me plot angazhim jashtë shtetit të tyre.

Ata pritet që të jenë pjesë e misionit të Bashkimit Evropian i cili synon t’i kontrolloj portet detare pas fluksit të madh të emigrantëve si dhe luftimin e kontrabandës me njerëz.

Kontingjenti serbë do të jetë i përbërë prej 70 ushtarë,  25 prej tyre femra, transmeton Indeksonline

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400