Vdekje e dyshimtë e gazetarit hulumtues rus

19:02 / E hëne, 16 Prill 2018

 

 

Një gazetar hulumtues rus i cili shkroi rreth vdekjeve të mercenarëve në Siri ka vdekur në spital pasi kishte rënë nga kati i pestë i banesës së tij.

Maxim Borodin ishte gjetur me lëndime të rënda nga fqinjët në Yekaterinburg dhe ishte dërguar në spital, ku kishte vdekur më vonë.

Zyrtarët lokalë thonë se nuk është gjetur ndonjë letër që do të dëshmonte vetëvrasjen. Vdekja e tij dyshohet të ketë lidhje kriminale.

Një mik tha se Borodin i kishte thënë atij se një njeri po e vëzhgonte banesën e tij vetëm një ditë më parë.

Pasi ishte gjetur me lëndime të rënda, autoritetet rajonale thanë se dera e banesës së tij ishte mbyllur nga brenda, duke theksuar se askush tjetër nuk ishte në banesë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400