Vendi sekret i Vladimir Putin, qyteti ku askush nuk ka mundur të shkelë

02:43 / E mërkure, 24 Janar 2018

Është folur e stër-folur për jetën e tij personale dhe të dashurën misterioze, por duket se ka një vend ku Presidenti Vladimir Putin ndihet i sigurt.

Mezhgorye është një qytet në Rusi, i cili për vite me radhë është një mister i madh dhe madje është i mbyllur për vizitorët.

Në këtë qytet rus askush nuk ka arritur të shkelë, duke zgjuar spekulime të shumta se çfarë mund të ketë në të. Vendi misterioz është posaçërisht interesant për amerikanët,

Të gjithë njerëzit që jetojnë atje mësohet se janë të punësuar, dhe se punojnë në një ndërtesë misterioze.

Ky qytet u themelua në vitin 1979, ndërkaq rrethanat që pasuan në tri dekadat e fundit e kanë vënë atë nën hijen e misteriozitetit.

Imazhet satelitore tregojnë se në këtë vend nën tokë gjendet një impiant bërthamor apo bunker.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400