Zgjodhi të mos qëllojë të dyshuarin, shpërblehet me 175 mijë dollarë

07:13 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Një oficer policie që zgjodhi të qetësonte një të dyshuar të armatosur, në vend që ta qëllonte atë, pas kësaj ai u pushua nga puna.

Stephen Mader, 27 vjeç, përdori stërvitjen e tij ushtarake për të provuar dhe për të përshkallëzuar situatën kur ai hasi ‘RJ Williams’ dukshëm të shqetësuar, 23 vjeç.

Williams u qëllua për vdekje nga një oficer tjetër i cili mbërriti në vendin e ngjarjes më vonë.

Ky oficer u pastrua nga çdo keqbërje.

Mader ishte duke iu përgjigjur një thirrjeje të dhunës në familje më 6 maj 2016, në Virxhinia Perëndimore dhe i kërkoi Williams të tregonte duart e tij.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400