20 vjet nga rënia e Skënder Çekut – Haradinaj kujton Gjeneralin

11:52 / E premte, 17 Gusht 2018

Sot janë bërë 20 vjet nga rënia heroike e Gjeneral Major, Skënder Çekut.

Heroin e ka kujtuar edhe kryeministri Ramush Haradinaj përmes një shkrimi në Facebook.

“Me pietet të lartë kujtojmë sot 20 vjetorin e rënies heroike të Gjeneral Major Skënder Çekut. Beteja e Loxhës shënon një nga ngjarjet kulmore të historisë sonë të re”.

“Gjeneral Çeku ishte një nga luftëtarët më të shquar të rrugës sonë për liri dhe flijimi i tij e luftëtarëve tjerë u bënë gurthemel i shtetit të Kosovës. Porosia e tyre – frymëzim i përjetshëm për brezat”!

Image may contain: 1 person, smiling

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400