Kelmendi: Flamuri kombëtar simbolizon gjakun e derdhur për shtetin komb!

09:58 / E diell, 11 Shkurt 2018

Muhamet Kelmendi ka patur një reagim disa minuta më parë në profilin e tij zyrtar në rrjetet sociale në lidhje me çështjen e flamurit kombëtar.

Ai është shprehur se flamuri i Republikës së Kosovës respektohet vetëm në një anë ndërsa ai kombëtar simbolizon gjakun e derdhur ppër shtetin komb.

Kelmendi ka shkruar në faqen e tij në Facebook:

“Patriotit”te LDK: ABDIGJIKUT!

Flamuri kombetar eshte shume me domethenes se flamuri i Republikes se Kosoves.
Flamuri i Republikes respektohet vetem ne kete ane.
Ndersa:
Flamuri kombetar simbolizon gjakun, djeresen, punen dhe aktivitetin historik te tere kombit shqiptar per

SHTETIN-KOMB

MK

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400