Albulena Haxhiu dyshon në opozitarizimin e Ilir Dedës

16:11 / E premte, 25 Maj 2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, e ka vënë në dyshim opozitarizmin e Ilir Dedës. Gjithë kjo, pasi sipas saj, ai nuk lejoi që deklarata ku pritej nënshkrimi për dorëheqjen e Haradinajt ose që me votëbesim ta dëshmojë se mund të qeverisë, e ndaloi të kalojë te subjektet e radhës.

Postimi i plotë i saj:

Ndërkohë që në tryezën e LV filloi nënshkrimi i deklaratës nga disa subjekte politike për dorëheqjen e KM Haradinaj ose që me votëbesim t’a dëshmoj që mund të qeverisë, “opozitari” Ilir Deda e ndaloi beftas dokumentin e nënshkrimeve dhe nuk e la të kalonte te subjektet e radhës.

Nuk e di ku e gjejnë guximin këta si Deda ta quajnë veten “opozitar” kur as dorëheqjen e kësaj qeverie të delegjitimuar nuk guxojnë ta kërkojnë publikisht.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400