Apeli i publicistit Ahmeti për përjashtimin e ndikimit të Turqisë në shkolla, parti e xhami shqiptare

11:13 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Publicisti Xhemal Ahmeti ka shkruar në Facebook një apel ku kërkon që Turqia të jetë jashtë sferave shqiptare.

Sipas tij, mjaftojnë ambasadat turke dhe ‘trojet shqiptare’ nuk kanë nevojë për shkolla e parti që financohen nga Erdogani.

Statusi i plotë i tij.

ashtë Turqia nga sferat shqiptare, majftojnë ambasadat

 1. Jashtë TIKA nga Kosova dhe trojet shqiptare.
  2. Jashtë partitë që financohen nga Erdogani.
  3. Bojkotim mediave që paguhen dhe promovojnë këtë vijë.
  4. Jashtë Turqia nga shkollat shqipe.
  5. Jashtë Diyaneti nga xhamitë shqiptare.
  6. Jashtë instrumentalizimi i institucioneve të shtetit nga gylenizmi anadollak ose erdoganizmi antiperendimor.
  7. Nuk duan shqiptarët orienetim ruso-serbo-greko-turk!

Turqia me politikën e saj destruktive antishqiprtare bën shumë dëm. Larg saj!
Duart larg nga kulturosfera shqiptare. Qeveria erdoganeske natën paguan ISISin ditën sajon puçe dhe vret ata që duan lirinë.
Leni shtetet dhe shoqëritë shqiptare të jeni ashtu siç deklarohen- shqiptare. Sikter! Nuk duam miq tiranë që vrasin edhe të vetët me mijëra, qindra mijë e miliona. Jemi popull i lirisë dhe të drejtave të njeriut! Jemi në Europë dhe bërthama e saj!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400