Azemi: Të premten protestojmë për mungesën e sigurisë në veri

10:21 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Përfaqësuesi i Lagjes së Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, Florent Azemi, ka bërë thirrje për protestë paqësore për shkak të shqetësimeve të tyre lidhur me mungesën e sigurisë në veri.

Ai në profilin e tij në Facebook ka shprehur shqetësimin për sigurinë jo të mirë në veri të vendit dhe gjendjen e rëndë ekonomike që ka kapluar këtë pjesë të Kosovës.Azemi po ashtu ka shkruar se Prishtina duhet të jetë prezent për banorët e saj, ashtu sikurse Beogradi interesohet për banorët e veriut të Mitrovicës.

Më poshtë lexoni postimin e tij të plotë në Facebook:

Te nderuar, Vllezer dhe motra te veriut pas kerkeses se juaj qe te thirret nje tubim sonte me bete krenar qe thirrja…

Posted by Florent Azemi on Wednesday, October 11, 2017

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400