Berisha në Vatikan: U pajtuam për intensifikim të bashkëpunimit

14:29 / E premte, 12 Janar 2018

 

Zëvendësministri i Jashtëm, Anton Berisha ka njoftuar se gjatë qëndrimit të tij në Vatikan është pritur nga Nen-sekretari për marrëdhënie me shtetet, Monsinjor Antoine Camilleri.
“Sot, në Sekretarinë e Vatikanit jam pritur nga Nën-Sekretari për Marrëdhënie me Shtetet, Monsinjor Antoine Camilleri. Në emër të qeverisë së Kosovës i kam shprehur falenderimet për kontributin e vazhdueshëm që Vatikani ka dhënë për popullin e Kosovës”, ka shkruar Berisha në facebook.

“Jemi pajtuar për intensifikimin e bashkëpunimit të ndërsjellë”, bën të ditur ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400