Dardan Islami me një mesazh interesant për personat që po braktisin Vetëvendosjen

10:54 / E shtunë, 06 Janar 2018

Analisti Dardan Islami ka komentuar dorëheqjet e fundit në Lëvizjen “Vetëvendosje”. Sipas tij, personat që u larguan nga kjo parti nuk paskan pas kurrfarë dashurie ndaj themeluesit, Albin Kurti.

Andaj, Islami thotë se më shumë “dashuri” paska ai sesa zyrtarët dhe deputetët që u larguan  nga LVV-ja.

“Po del qe une e pasna dasht Albinin ma shume se kta follirantat e vet”, ka shkruar ai në “Facebook”.

Ndryshe, qarja e theksuar në LVV ka nisur pas publikimit të një sms ku deputetja Aida Dërguti e quajti Kurtin “mut”. Pas saj, edhe 7 zyrtar të tjerë të partisë braktiën partinë, por jo edhe postin e deputetit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400