Donika Kadaj, e quan kriminel gjyqtarin e Gjykatës Themelore, pasi dënoi me 21 vjet aktivistet e VV-së

18:30 / E premte, 17 Nëntor 2017

 

Deputetja e Vetëvendosjes Donika Kadaj, ka shprehur hidhërimin e saj në lidhje me dënimin e shqiptuar nga gjykata për katër aktivistes e kësaj partie të dyshuar për sulm ndaj kuvendit.

Ajo me anë të një statusi në facebook ka shkruar se gjykimi ishte me motive politike duke i quajtur gjyqtarët kriminel.

Postimi i saj i plotë në facebook:

Po si mendoni se vendimet e një gjykate të kapur nga klika e kriminalizuar mund të të gjykojnë?

Që këta kriminelë pushteti mund të të dënojnë?

Jo pra. Që të gjykosh duhet të kesh mendje e nder. Krimineli nuk e ka asnjërën. Mendjen e ka të korruptuar e nderin të ç’ndërgjegjësuar.

Jo pra. Që të dënosh duhet të kesh legjitimitet e paanshmëri. Krimineli nuk e ka asnjërën. Në vend të legjitimiteti ka dhunën, e në vend të paanshmërisë ka kapjen.

Kjo gjyqësi e kapur nga klika e krimit vetëm mund të të përndjekin e dhunojnë.

A nuk janë këto lavdata? A nuk janë këto shenja se u ke zënë rrugën? A nuk është zënia e rrugës krimit sukses në luftën për drejtësi e barazi? A nuk është pikërisht kjo dëshmia që je në rrugë të drejtë? A nuk të bën kjo krenar?

#Astrit #Adea #Atdhe #Frashër #Egzon

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400