E dhimbshme: Ja çka shkruan motra e Aulon Zekës një muaj pasi iu vra vëllau i saj (Foto)

13:33 / E martë, 17 Tetor 2017

 

Janë bërë një muaj prej kur në Prishtinë u vra i riu 16 vjeçar, Aulon Zeka.

Ngjarja tragjike për vrasjen e tij tronditi gjithë vendit dhe përtej.

Kjo ngjarje preku thellë secilin person të secilës moshë.

Pas kësaj ngjarje policia e Kosovës ka arrestuar dy persona që dyshohen ta kenë vrarë Aulonin.

Deri në këto momente nuk ka ende një vendim prej Gykatës se cili do të jetë denimi për vrasësit e Aulonit.

Edhe pse kanë kaluar një muaj, dhimbja veç sa shkon dhe rritet për familjarët e Aulonit, shkruan Gazeta NewBorn

Një muaj pas, motra e tij Monika, ka kujtuar vëllaun e saj të ndjerë.

Ajo ka postuar një fotografi të tij në Facebook

monika

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400