Haradinaj: Lavdi e përjetshme veprës së Rexhep Malës e Nuhi Berishës

12:49 / E enjte, 11 Janar 2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka përkujtuar sot rënien e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës.

Haradinaj ka thënë se heroizmi dhe sakrifica e tyre janë të gdhendura në themelet e Kosovës dhe do të kujtohet përherë me krenari.

Postimi i plotë:

Sot kujtojmë rënien heroike të pararendësve të luftës sonë për liri, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.
Heroizmi dhe sakrifica e tyre janë të gdhendura në themelet e Kosovës dhe do të kujtohen përherë me krenari.
Lavdi e përjetshme veprës së tyre!

RH

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400