Haradinaj reagon pas vrasjes së 14-vjeçarit: Veprim jonjerëzor dhe i pafalshëm

19:29 / E enjte, 24 Maj 2018

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit se një baba në Kamenicë, ka vrarë djalin e tij 14 vjeçar duke e rrahur me një shkop druri.

Është mësuar se arsyeja e kësaj vrasje, ishin 1 mijë euro.

Haradinaj, ka thënë se vdekja tragjike e 14 vjeçarit nga Kamenica është lajm i trisht, veprim jonjerëzor dhe i pafalshëm.

“Institucionet përkatëse duhet të ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme për kryesin e këtij akti dhe për të parandaluar dhunën në familje. Familja është shtylla e një shoqërie dhe vlerat e saj duhet mbrojtur nga çdo cënim!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400