Haradinaj: Do ta ndihmojmë Suharekën pas vërshimeve

16:06 / E enjte, 16 Gusht 2018


Pas reshjeve të shiut, Komuna e Suharekës është duke u përballur me vërshime.

Mbrëmë gjatë tërë natës ka pasur reshje të shiut, ku e ka përfshirë të gjithë territorin e Komunës së Suharekës, në të gjitha fshatrat ka pasur vërshime, ashtu edhe në qytet.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook ka deklaruar se menjëherë pas marrjes së lajmit për vërshimet ka kërkuar nga FSK-ja dhe Ministria e Punëve të Brendshme që të mobilizohen e të ndërmarrin masat e nevojshme për t’u dalë në ndihmë banorëve të kësaj ane.

Haradinaj bën të ditur se është në kontakt me kryetarin e Suharekës Bali Muharremajn, dhe do ta bëjnë maksimumin që të parandalojnë rrezikimin e jetëve të qytetarëve dhe t’u dalin në ndihmë banorëve që kanë pësuar nga kjo fatkeqësi natyrore.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400