Haradinaj u reagon ashpër mediave serbe: Ju i vrani të rinjt serb për ti akuzuar shqiptarët si terrorist!?

14:23 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë serbe.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se qeveria serbe është terroriste, pasi ata sipas tij,  kanë vrarë fëmijët e tyre vetëm që t’i paraqesin shqiptarët si terrorist.

Postimi i plotë i Haradinajt në Fcaebook: 

Po i shoh disa media qeveritare të Serbisë duke akuzuar Shqiptaret si terroristë. A ka ma terroristë se qeverija e tyre! Ata i vranë te rinjt serb në lokalin Panda ne Pejë, që me i akuzu shqiptarët si terrorist! Ata i terrorizuan bashkëvendasit e mi në emër të krimit që vet e bënë! Po skan faj ata. Kujtojnë se 100 rrena e bëjnë nje të vërtetë! Kosovën dhe rrugën e saj perendimore s’munden me ndal kurr dhe këtë duhet ta kuptojë Serbia. Shpifjet le t’i mbaj për vete.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400