Hoxhaj: Votimi në LIBE hap i rëndësishëm drejt liberalizimit të vizave

14:43 / E enjte, 30 Gusht 2018

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se liberalizimi i vizave do të ndodhë shumë shpejtë. 

 Ai ka kujtuar për rendësinë e votimit në LIBE pro liberalizimit për kosovarët.

“Lajm jashtëzakonisht i mirë për Kosovën dhe qytetarët tanë votimi i sotëm në favor të Kosovës nga Komiteti për Liritë Qytetare, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme në Parlamentin Evropian – LIBE, duke shënuar edhe një hap të rëndësishëm drejt liberalizimit të vizave për qytetarët tanë. Qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa pengesa dhe jam i lumtur që kjo do të ndodh shumë shpejt”, ka shkruar Enver Hoxhaj në facebook.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400