Islami komenton arrestimet e sotme nga Policia e Kosovës: Ky ështē alarm për të gjitha institucionet e Sigurisë

21:51 / E martë, 08 Gusht 2017

 

Njohësi i cështjeve të sigurisë,Avni Islami përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook ka komentar arrestimin e sontëm të 6Rsëve dhe 5Serbëve nga Policia e Kosovës.Ai poashtu ka shprehur dhe shqetësimin se sa herë kanë hyrë grupe të specializuara të agjentëve Rus e Serb e që nuk janë arrestuar,shkruan InfoPress

Ja postimi i tij i plotë:

 

Policia e Kosovës sot i arrestoi 6 Rusë e 5 Serbë duke hyrë ilegalisht në një kufi ku aty nuk ka kontroll , ky është sukses i institucioneve të sigurisë, njëherit shpreh shqetsimin dhe dyshimet e mia se sa herë kanë hyrë grupe te specializuara të agjentēve Rus e Serb e që nuk janë arrestuar. Ky ështē alarm për të gjitha institucionet e Sigurisë por edhe të KFOR-it.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400