Islami:Arrestimi i Haradinajt ka një prapavi

22:31 / E shtunë, 07 Janar 2017

 

Njohësi i çështjeve të sigurisë ,Avni Islami,ka reaguar në lidhje me arrestimin e Ramush Haradinajt nga autoritetet Franceze.

Ja postimi i tij i plotë në facebook:

Arrestimi i Ramush Haradinaj -ish Kreyministrit të Kosovës , nga policia Franceze duket intersant, pasi që ky veprim u krye në Zvicër, kjo ngjallë dyshime e prapavia se si është e mundur që të vie policia nga Franca në Zvicër ( ani pse është Kanton Francez) ta arrestoi dhe ta ekstradoi në Francë. Duket se e gjitha është e planifikuar dhe orkestruar nga qarqe të caktuar. Rasti i arrestimit të Gjeneral Ramush Haradinaj , e ka kthye memorien te opinioni i përgjithëshem se Franca gjithëmon ishte aleat tradicional i Serbisë, një armikut tonë të përbetuar. Pas përfundimit të luftës së fundit, dhe pas njohjes së Kosovës , shtet i pavarur, disi njerzit filluan të besojnë se vërtet kanë ndryshuar raportet gjeopolitke dhe se Franca ma në fund është radhit për krah popujve liridashës. U harrua se gjatë bombardimeve të NATO- os, ishin piktisht gjeneralët Francez që e spiunonin edhe Alencën Veriatlantike për interesat Serbe, u harrua se ishte pikrisht KFOR – i Francez ai i cili e vendosi kufirin e Mitrovicës mu në Lumin Ibër, pra ishte vet keta të fundit që nuk lejonin shqiptarët të shkonin në shtëpit e veti ne veri të Kosovës ( Mitrovicë), ishin mu këta të cilët vriteshin shqiptarët dhe shprazeshin shtëpit e shqiptarëve ne veri , ishin pikrisht këta të cilët në emër të paqes e ndan Mitrovicë. Të gjitha këto populli i Kosovës i di por i heshti , e tash me arrestimin e ish Kryeministirit të Kosovës Ramush Haradinajt u doli boja, ai udhtoi disa here e nuk u arreestua si bë që në një kohë kur ma së shumti i duhet Kosovës të arrestohet, opinoni ka të drejt të dyshoi se vërtet Franca pasaka luajtur lojra, se ata ishin dhe mbeten aleat të përjtshëm të Serbisë. Pyetja është se a do të këthehet bisimi i qytatarit pas lirimit të Ramushit, unë mendoi se kurr ma nuk do të jet para se të arrestohet Gjerneral Ramush Haradinaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400