Ja çfarë iu thotë Agron Demi, Agim Veliut, Lutfi Hazirit dhe Haki Rugovës

15:42 / E enjte, 18 Maj 2017

 

Drejtori i Institutit GAP, Agron Demi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka komentuar aderimet e ditëve të fundit, nëpër partitë politike.

Sipas tij, shumicën e të aderuarve, partitë politike i angazhojnë vetëm sa për ta vazhduar iluzionin e ndryshimit.

Ky është statusi i plotë i Demit:

Deri më sot, shumica e aderimeve në parti politike kanë qenë persona të “PR”, aso që qesin “fall” në debate publike, të cilët Nassim Nicholas Taleb do ti quante si “profesionistë të kostumeve bosh”, apo aso që partitë politike i angazhojnë vetëm sa për ta vazhdu iluzionin e ndryshimit.

Por, angazhimi i sotshëm i Lumir Abdixhikut në politikë është një ndër prurjet më përmbajtësore në skenën politike në vitet e fundit. Dhe unë kam shumë besim se Lumiri do të ketë ndikim pozitiv së pari në LDK dhe pastaj në skenën politike në përgjithësi.

Shpresoj shumë se LDK do të jetë Parti e Vjoses e Lumirit, e jo parti e Agim Veliut, Lutfi Hazirit, Haki Rugoves e plotë opurtunistëve tjerë politik.

Të priftë e mbara Lumir

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400