Ja urimi i Shpend Ahmetit për Bajram

15:49 / E martë, 21 Gusht 2018

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka uruar besimtarët muslimanë për Festën e Kurban Bajramit.
Ai ka vizituar edhe Bashkësinë Islame të Kosovës, shkruan Infopress.

Ky është njoftimi i Ahmetit në Facebook për vizitën:

Në ditën e Kurban Bajramit bashkë me anëtarën e Kryesisë, Gurjeta Zeka dhe nënkryetarët Dukagjin Gorani dhe Qëndron Kastrati vizituam Bashkësinë Islame. Uruam Bashkësinë Islame dhe gjithë qytetarët e besimit muslimanë në Kosovë për festë duke ritheksuar porositë e Bajramit për solidaritet e barazi. Diskutuam me Myftiun Tërnava sot edhe për porosinë e sotme që kishte dhënë për dhunën familjare ndaj vajzave dhe grave dhe pabarazinë në shoqërinë tonë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400